Start Studia Zajęcia z prawa karnego na Uniwersytecie Jagiellońskim 2020/2021 – zapraszam!

Zajęcia z prawa karnego na Uniwersytecie Jagiellońskim 2020/2021 – zapraszam!

przez Dogmaty Karnisty

Ćwiczenia, szkolenie, seminarium, wykład – to zajęcia, które prowadzę w roku akademickim 2020/2021 w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W zbliżającym się roku akademickim zapraszam, jak co roku, na różnorodne spotkania z polskim prawem karnym. Tym razem zaproszenie kieruję nie tylko do Studentek i Studentów prawa, ale także do Wszystkich Czytelniczek i Czytelników Dogmatów – począwszy od nowego roku akademickiego poprowadzę dla Was LIVE z prawa karnego.

Szczegóły poniżej!

Prawo karne materialne: ćwiczenia

Jak co roku prowadzę regularne, całoroczne ćwiczenia z prawa karnego, podczas których poznajemy prawo karne oraz ćwiczymy kazusy i argumentację prawniczą. Do dyspozycji macie w tym roku dwie grupy, które prowadzę w środy o godz. 11:30 i 14:30. Miejsc powinno wystarczyć dla około 40-50 osób.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną pracujemy w tym roku w specjalnym trybie, np. w semestrze zimowym na pewno nie będę robił żadnych pisemnych sprawdzianów w czasie zajęć. Przygotowałem za to dla Was system środowych spotkań z prawem karnym, który będzie zorganizowany wg następującego harmonogramu:

  • godz. 9:00 – LIVE w Polu Karnym na YouTube, dotyczący tematyki omawianej na zbliżających się ćwiczeniach w daną środę; obecność/znajomość materii obowiązkowa, by dobrze przygotować się do ćwiczeń na uczelni,
  • godz. 11:30-13 albo 14:30-16 – ĆWICZENIA na uczelni, wybieracie jedną z dwóch dostępnych grup; zagłębiamy się w tematykę omówioną wstępnie na livie,
  • godz. 21:00 – PODCAST omawiający dodatkowe kwestie, wątpliwości, niuanse, które pojawiły się w czasie lajwu i ćwiczeń; dostępny na Karne College.

Dodatkowo po każdym temacie czeka Was POSTSESJA polegająca na rozwiązaniu testu lub innego typu zadań (online).

Obecność na ćwiczeniach jest obowiązkowa.

Ćwiczenia z Karnego 2020/2021

Na filmie przedstawiam więcej szczegółów o zajęciach na UJ, które poprowadzę w tym roku akademickim, a także naszych wspólnych spotkaniach na LAJWIE z prawa karnego. Zapraszam! 🤓

Opublikowany przez Dogmaty Karnisty Czwartek, 24 września 2020

Co istotne, zarówno LIVE o 9 rano, jak i PODCAST o 9 wieczorem będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od tego, gdzie studiujecie prawo i czy w ogóle studiujecie. Zatem już teraz zapraszam Was do wspólnych spotkań z prawem karnym w każdą środę, na moim kanale POLE KARNE i na KARNE COLLEGE.

Prawo karne materialne: seminarium

To moje pierwsze seminarium z prawa karnego, które poprowadzę wspólnie z Agnieszką Barczak-Oplustil. Jeśli lubisz i dobrze znasz prawo karne, chcesz podyskutować Dogmatycznie o kontrowersyjnych i ciekawych sprawach oraz pisać pracę magisterską w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego – zapraszamy!

Zgłoszenia na seminarium dla IV roku przyjmujemy za pośrednictwem formularza online (rekrutacja).

Część szczególna prawa karnego: wykład + ćwiczenia

W ramach przedmiotu Część szczególna prawa karnego, prowadzonego wspólnie przez kilku karnistów z Katedry Prawa Karnego UJ, spotkam się z Wami na wykładzie dotyczącym przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Będziemy mówili między innymi o zabójstwach, uszczerbkach na zdrowiu, bójce i pobiciu, a także przestępstwach aborcyjnych.

Nowością w roku akademickim 2020/2021 będzie transmisja wykładu online na żywo – dostępna dla wszystkich. Zatem już teraz mogę Was serdecznie zaprosić na wtorki 6 i 13 października o godz. 17:45, kiedy to poprowadzę dwa wykłady ze wskazanej tematyki.

Dodatkowo spotkam się z Wami w ramach dwóch ćwiczeń: nowa formuła przedmiotu zakłada, że niektórzy wykładowcy (tak jak ja) prowadzą także ćwiczenia ze swojej tematyki.

Redakcja tekstu naukowego dla prawników: szkolenie

Po bardzo pozytywnym odbiorze szkolenia, które prowadziłem premierowo w roku 2019/2020, zapraszam na nie także i w tym roku. 10-godzinne, autorskie, praktyczne szkolenie z redagowania różnych tekstów naukowych, z uwzględnieniem specyfiki nauk prawnych.

Spotykamy się w skondensowanej formie dwa dni z rzędu, w tym roku – dla Waszego ułatwienia – wyłącznie online, w godz. 16-20. W sumie miejsc powinno wystarczyć dla 50 osób, a zapisujecie się na jeden z dwóch cykli:

  • cykl 1 odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2020 r.;
  • cykl 2 odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2020 r.

Więcej informacji o programie szkolenia znajdziecie w sylabusie. Dziękuję wszystkim ubiegłorocznym uczestnikom kursu za miłe komentarze w ankietach oceny zajęć dydaktycznych, przykładowo:

Bardzo profesjonalnie przygotowany cykl zajęć, wiedza została przekazana w sposób, który pozwalał utrzymać w ciągu całych zajęć skupienie, pozytywnie oceniam także gotowość pana dr do udzielenia odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania w trakcie zajęć oraz po nich. 10/10 🙂


Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące zajęć, nie bójcie się pisać tu albo na Facebooku Dogmaty Karnisty.

Podobne tematy

5 komentarzy

Dominika 25 września 2020 - 14:20

Panie Doktorze, jaki jest przewidywany czas trwania porannych live z prawa karnego materialnego? Czy będzie to 1.5h tak, jak zajęcia na uczelni?

Reply
Dogmaty Karnisty 25 września 2020 - 14:32

Między 60 a 90 minut, więc mniej więcej tak jak na uczelni standardowe zajęcia.

Reply
Dominika 26 września 2020 - 02:09

Dziękuję. A czy będą one nagrywane / zapisywane na youtube tak, żeby móc obejrzeć je później?

Reply
Dogmaty Karnisty 26 września 2020 - 17:08

Tak, nagrania będą dostępne na kanale na YT. Aczkolwiek ważne jest to, że informacje z LIVA są elementem przygotowania do ćwiczeń na uczelni, które odbywają się w daną środę.

Reply
WG 28 października 2020 - 20:55

Gdyby miał Pan podać tytuł 1-3 książki od ktorych można zacząć samodzielną naukę/zrozumienie prawa to jakie były by to tytuły (oczywiście poza konstytucja)?

Reply

Co o tym sądzisz?