Start Studia Zasady udziału w ćwiczeniach 2015/2016

Zasady udziału w ćwiczeniach 2015/2016

przez Dogmaty Karnisty

Serdecznie witam po dłuższej przerwie. Na dobry początek nowego sezonu opublikowałem informacje na temat prowadzonych przeze mnie ćwiczeń w nadchodzącym roku akademickim. To szczególnie przydatny materiał w okresie intensywnej wymiany opinii „czego kto wymaga” na pilnie strzeżonych grupach na Facebooku. Zachęcam do przemyślanego wyboru grup ćwiczeniowych.

Nie zmienia się zasadniczy pomysł na rozliczenie udziału studenta w zajęciach z prawa karnego materialnego. Cotygodniowe spotkania odbywają się wg schematu: przygotowanie do zajęć – test/zadanie argumentacyjne – zajęcia – sesja na Pegazie – przygotowanie do kolejnych zajęć.

W międzyczasie jeden kazus do samodzielnego rozwiązania w domu i jeden do rozwiązania na ćwiczeniach na ocenę, a także warsztaty z wybranych zagadnień i dodatkowe zajęcia tuż przed sesją.

Nowością będzie w tym roku obowiązek odbycia przez każdego uczestnika zajęć indywidualnej rozmowy z prowadzącym ćwiczenia na określony temat. Prawnik pracuje mówiąc (rozmowa z klientem, rozmowa ze współpracownikiem, rozmowa z konkurentem procesowym i z sędzią), a podczas rozmowy najłatwiej zweryfikować, czy ktoś rozumie, o czym mówi.

Celem rozmowy jest nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności wypowiedzenia się przez studenta o tym, co wie, to znaczy sformułowania sensownej wypowiedzi z wykorzystaniem prawidłowej terminologii. Rozmowa będzie oceniana i wynik będzie wliczał się do średniej. Terminy rozmów dla każdego uczestnika ćwiczeń wyznaczę na początku 2. semestru.

Jak co roku zajęcia z prawa karnego materialnego prowadzę w środy po południu (w tym roku w godz. 13:15, 15:00, 16:45).

Moje zajęcia z części szczególnej prawa karnego dla studentów wyższych roczników odbywają się tego samego dnia o godz. 18:30 (jeden semestr).

Podobne tematy

1 komentarz

Anonimowy 1 września 2015 - 17:59

Indywidualna rozmowa z prowadzącym <3 Brzmi zachęcająco 😀 Ja z prawem karnym zamierzam się pożegnać w końcu na argumentacji za dwa tygodnie, więc nawet przestaje mi przeszkadzać, że prowadzi Pan zajęcia tylko dla dziennych 😉
Pozdrawiam, B.

Reply

Co o tym sądzisz?