Start Nauka Książka doszła

Książka doszła

przez Dogmaty Karnisty

Przyszedł do mnie dzisiaj pocztą egzemplarz autorski mojej pierwszej książki. Dokładnie ją sobie obejrzałem ze wszystkich stron, zwracając uwagę na każdy szczegół.

Książka jest bardzo filigranowa – nie za gruba, nie za cienka, nie za ciężka. Twarda okładka zapewnia książce stabilność w trakcie czytania. Niewielki format (A5) pozwala zmieścić książkę w każdej teczce czy torebce na ramię, dzięki czemu bez trudu można zabrać ją w podróż, na nudny wykład, a nawet do fryzjera. Szara okładka nie rzuca się w oczy, a zarazem prezentuje się bardzo dostojnie.

Czerwony akcent kolorystyczny na grzbiecie książki przypomina, że mamy do czynienia z groźną tematyką. Dynamiczna narracja zachęca do przewracania kolejnych kartek i zanim się obejrzymy, docieramy do końca rozdziału. Rozważania są poprzeplatane różnymi przykładami (główni bohaterowie tych przykładów to Adam i Ewa), schematami, tabelkami i rysunkami, dzięki czemu nie sposób zgubić wątku i zawsze wiadomo, co autor miał na myśli.

Fragmenty rozdziału III zostały wzbogacone kilkoma rysunkami, które przedstawiają kółka poprzedzielane różnej grubości liniami. Rysunki bardzo prosto i klarownie odzwierciedlają treść prowadzonych rozważań. Jeden z najciekawszych zestawów kółek znajduje się na sąsiadujących ze sobą stronach 274 i 275: kółko po lewej stronie przedstawia radioaktywną odmianę przygotowania do przestępstwa, po prawej stronie, jak widać, mamy głowę Batmana.

A pośrodku ręka autora, która jeszcze niedawno tworzyła te rysunki na komputerze. Na końcu książki w specjalnym rozdziale zostały umieszczone kluczowe tezy sformułowane w różnych miejscach pracy. Tezy mogą pełnić różne funkcje, w zależności od upodobań Czytelnika: czytane na początku pozwolą zorientować się, o co chodzi w książce oraz jakich poglądów bronić będzie jej autor; przeglądane podczas lektury kolejnych podrozdziałów ułatwią wychwycić kluczowe wątki i zależności między poszczególnymi częściami książki; czytane na końcu spełnią funkcję podsumowania.

Fotografie: M.M. 

Wszystko to sprawia, że autor jest pewien tego, co napisał; Czytelnik może czerpać radość z lektury książki; adwersarz nie będzie miał problemu z ustosunkowaniem się do poszczególnych twierdzeń.

Przygotowanie do przestępstwa – fragmenty
Kliknij po więcej informacji o książce

Zobacz podobne wpisy:

Podobne tematy

Co o tym sądzisz?