Start Warsztat Przygoda z komentarzem

Przygoda z komentarzem

przez Dogmaty Karnisty

Wiosną tego roku zaczęła się moja przygoda z wielkim komentarzem do nowelizacji prawa karnego, zatytułowanym: „Nowelizacja prawa karnego 2015. Komentarz” pod redakcją Włodzimierza Wróbla. Wspólnie z zespołem profesorów, doktorów, pracowników i współpracowników Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, redaktorami językowymi, technicznymi i graficznymi przygotowaliśmy książkę poświęconą w całości (1064 strony) zmianom w prawie karnym, obowiązującym od 1 lipca tego roku. 

Wraz ze współpracownikami miałem przyjemność przyglądać się z bliska procesowi wydawniczemu książki. To bardzo ciekawe doświadczenie, szczególnie gdy na wydanie książki od zera – zorganizowanie całego procesu wydawniczego: korekty, składu, druku, promocji, sprzedaży i dystrybucji, nie wspominając o jej napisaniu – mieliśmy zaledwie 4 miesiące.

Na poniższym zdjęciu widać na przykład moment przeglądania i akceptacji tzw. ozalidów – ostatecznych wersji wnętrza książki. Zdjęcie dokumentuje, oprócz mojej lewej dłoni, paczkę ozalidów naszego komentarza.

A tutaj na dużych arkuszach papieru wydrukowały się okładki komentarza.

Arkusze były przycinane, okładka została wytłoczona i polakierowana, dzięki czemu wydaje się trójwymiarowa, a potem była sklejana ze środkiem książki. Wreszcie gotowe książki trafiły do nas z drukarni:

Zdjęcia: M.M.
 

Praca nad komentarzem osłabiła moją aktywność na blogu; wiosną tego roku zdecydowanie brakowało mi wolnego czasu. Brałem jednak udział w przedsięwzięciu, które, jak powtarza często pewna osoba, mogło się wydarzyć tylko w Krakowie. Dzięki niepowtarzalnemu zespołowi autorów czytelnik komentarza otrzymał do ręki kompleksowy przewodnik po zmianach w prawie karnym – gotową odpowiedź na wiele pytań, które mogą się nasunąć podczas pracy z nowymi przepisami.

Redaktorzy z Przygotowalni, którzy bardzo ładnie złożyli do druku naszą książkę, napisali na Facebooku, że „Nowelizacja prawa karnego 2015. Komentarz” to najgrubsza, największa, najważniejsza, najbardziej wypasiona i najgorętsza książka tego lata i jesieni. Dodałbym jeszcze, że to najtańsza tego typu publikacja na rynku i jedyne na dzień dzisiejszy opracowanie, które naprawdę dokładnie omawia zmiany w Kodeksie karnym (proszę przejrzeć klasyczne komentarze do Kodeksu karnego, które ukazały się w 2015 r.; w niektórych nowelizacja została uwzględniona w ten sposób, że przytoczono tylko treść nowych przepisów).

Ciekawostka: reklamę książki można było zobaczyć nawet w tvn24, na drugim planie wypowiedzi Profesora Andrzeja Zolla, który udzielił telewizji wywiadu na temat nowelizacji prawa karnego.

Źródło: Facebook

W sezonie wakacyjnym, gdy mało osób myśli o pracy i nauce, w dwa miesiące rozeszło się prawie 1500 egzemplarzy komentarza. Co jeszcze można dodać: „Nowelizację prawa karnego 2015. Komentarz” po prostu powinieneś mieć w swojej biblioteczce! 🙂 Książkę można kupić w sklepie internetowym na stronie www.nowelizacjakk.pl, a także w kilku księgarniach w całej Polsce.

Podobne tematy

1 komentarz

Paweł Czarnecki 4 września 2015 - 02:24

Świetny pomysł na post, a jeszcze lepsza sama komentarzowa inicjatywa. Domyślam się ile trudu i czasu musiało to kosztować Redaktora prowadzącego. Szacun jednak dla Wszystkich Autorów, nie tylko za wydawniczy sukces!

Reply

Co o tym sądzisz?